Заявка
Контактна інформація:
Корзина
Назва
Ціна
Кіл-сть
Сума
Після заповнення форми з вами зв’яжеться наш менеджер та обговорить всі деталі.
Контактна інформація:
Доставка:

Оплата:

Послуга доступна в нашому магазині за адресою: Україна, м. Київ, вул. Плодова 1.

Промокод:

загальна сума
25253 грн
без скидки: 29620 грн
экономия: 4395 грн

Спасибо за заказ
Rental Power / Статті / Як влаштована вибротрамбовка (віброплита). Вибір, нюанси

Як влаштована вибротрамбовка (віброплита). Вибір, нюанси

автор
Фабрикантов Максим
перегляди
2497 переглядів
автор
Фабрикантов Максим
перегляди
2497 переглядів

Вібротрамбування, тобто «стрибуни» або «трамбування» - добре відоме обладнання будівельних бригад. Їхнє завдання – механічно ущільнити ґрунт. Двигун у цих пристроях передає свою потужність через систему збивання та ніжку для збивання, що створює ударну силу. Таким чином, ущільнюється субстрат. Трамбування найчастіше використовуються при будівництві, дорожніх та тротуарних роботах, а також скрізь, де потрібне сильне ущільнення ґрунту. Принцип роботи здається дуже простим, проте у разі обладнання останнього покоління за всіма стоять передові системи приводу та безпеки.

ТЕХНІЧНИЙ ПРИСТРІЙ ВІБРОПЛИТИ

Завдяки своїм габаритам та невеликій вазі перемички відмінно підійдуть у важкодоступних місцях. Процес ущільнення ґрунту у разі трамбування здійснюється за рахунок вертикального руху плити із середньою частотою 500-800 ударів за хвилину. Більшість котків цього типу оснащено двигуном внутрішнього згоряння, приводний вал якого з'єднаний з опорою муфтою відцентрової. В результаті пристрій передає вібрацію лише при більш високих обертах двигуна. Віброплити для складніших завдань комплектуються менш популярними дизельними двигунами, які відрізняються меншим згорянням і тривалішим терміном служби. На жаль, вони також більші, і тому керувати ними складніше.

ЗАСТОСУВАННЯ ВІБРАТОРНОЇ МОБІЛЬНОЇ МАШИНИ
Невелика поверхня робочої плити означає, що «перемичка» ідеально підходить для ущільнення невеликих площ та у важкодоступних місцях і легко переноситься. Компактори з металу стануть оптимальним рішенням для менш складних будівельних робіт, таких як підготовка грунту для трубопроводів, котлованів або траншей.

ВИБІР БАМПЕРУ
При покупці вібротрамбування варто звернути увагу на деякі його параметри. Ширина вібруючої опори (зазвичай до 280 мм) буде досить значною, що має залежати від цільової поверхні та глибини ущільнення. Компактори меншого розміру добре підходять для ущільнення ґрунту під невисоким дорожнім покриттям, при будівництві каналізації або земляних роботах. Невеликий розмір ніжки, що вібрує, дозволяє використовувати менші і більш економічні бензинові двигуни. У разі більшого обладнання необхідно враховувати вищі витрати на його придбання та експлуатацію. Для більш вимогливих додатків на ринку також доступні масивніші моделі з дизельними двигунами. Вища вага ущільнювача призведе до того, що грунт краще затвердіти за більш короткий час. При цьому чим важча техніка, тим складніше її маневрувати та транспортувати.

Ви також повинні пам'ятати про відмінності між дво- та чотиритактними двигунами. Менш складні двотактні двигуни можуть працювати у будь-якому положенні. Однак вони вимагають змащення зовні та виділяють більше забруднень. У свою чергу чотиритактні двигуни характеризуються меншим розміром і більш чистим згорянням. На жаль, перемички з цим двигуном мають обмежений діапазон нахилу, в якому вони можуть працювати (зазвичай під максимальним кутом 20°). Також на ринку є ущільнювачі з електроприводом, завдяки яким при роботі з ними повністю виключаються вихлопні гази. Крім того, електродвигун не потребує обслуговування, а акумулятор забезпечує близько 30 хвилин безперервної роботи.

Ще один параметр, на який варто звернути увагу – частота мазків. Чим він вищий, тим краще щільність за один прохід. Відцентрова сила, яка говорить про енергію, що передається землі через ногу трамбування, також йде рука об руку. Чим більше, тим товщі можна зміцнити шар підкладки. Також варто згадати такі показники, як глибина ущільнення та швидкість подачі. Вони показують максимальну глибину ґрунту, яку можна ущільнити, та швидкість ущільнювача.

ВИКОРИСТАННЯ ВІБРАТРАМБУВАННЯ
Експлуатація пристрою у зв'язку з його конструкцією та передбачуваним використанням повинна здійснюватися у суворій відповідності до інструкцій виробника. Також слід звернути увагу на безпеку використання обладнання. Дуже важливо підготувати машину до роботи. З-за відцентрової муфти метод перемикання між низькою та високою частотою обертання двигуна має важливе значення. Це слід зробити якнайшвидше, оскільки занадто повільне включення зчеплення може пошкодити його або пружину.

Зверніть увагу на розташування машини під час транспортування. Найкраще транспортувати його у робочому положенні. Однак, якщо ситуація вимагає лежання, переконайтеся, що карбюратор знаходиться зверху. Період прогріву двигуна також важливий. Якщо обладнання не використовувалося раніше, зачекайте близько хвилини, перш ніж розпочати роботу безпосередньо перед запуском двигуна. Це дозволить маслу досягти потрібної температури і, отже, потрібних мастильних властивостей. Аналогічна ситуація при вимкненні двигуна, який повинен охолонути після роботи на високих оборотах. Тому перед вимкненням зачекайте близько 30 секунд і дайте йому працювати з низькою швидкістю. Не варто забувати об

сервісному обслуговуванні, яке встановлює виробник обладнання. Неправильна експлуатація пристрою може призвести до серйозних несправностей або навіть до анулювання гарантійного захисту.

Ущільнювальне обладнання
Нові ковзанки мають різні системи, що підтримують використання обладнання. Вони безпосередньо впливають на безпеку, комфорт та ефективність роботи. Одним із методів, що використовуються в багатьох компакторах, є система гасіння вібрації, що діє на руки оператора (VAS). Завдяки цьому негативна дія вібрації на тіло оператора знижується на 30-40%, а це означає можливість більш тривалої роботи з пристроєм.

Виробники ущільнювачів також використовують рішення, що продовжують термін служби навісного обладнання. Для двигунів внутрішнього згоряння використовуються сучасні системи фільтрації повітря та контролю рівня олії. Все це призводить до підвищення надійності обладнання та збільшення інтервалів обслуговування. Інноваційним рішенням для двотактних перемичок версії PLUS від Wacker Neuson є окремі паливні та масляні баки. Таким чином, немає необхідності готувати суміш заздалегідь, тому що процес змішування відбувається автоматично. При покупці трамбування варто вибрати нові транспортні колеса, які полегшать переміщення, завантаження та розвантаження машини.