Портативні генератори використовуються для різних завдань, включаючи резервне електроживлення будинку, роботу електроінструментів на робочому місці та багато іншого.
Деякі сценарії можуть зажадати заземлення вашого портативного генератора, і знання того, як це зробити і які інструменти вам знадобляться, може врятувати вас від серйозних проблем, особливо якщо це електрогенератор бу.
У цій статті ми розглянемо, що таке заземлення, як визначити, чи потрібно заземлювати генератор, які інструменти вам знадобляться, а також заземлення генератора.
Заземлення відноситься до підключення електричного кола до еталонного заземлення.
У разі генератора його рама діє як електричний ланцюг, а правильно встановлений заземлюючий стрижень діє як еталонне заземлення.
Підключення мідного дроту від корпусу вашого генератора до заземлюючого стрижня заземлює генератор для безпечної роботи.
Незаземлений генератор може спричинити пожежу у разі короткого замикання.
Чи потрібно заземлювати мій портативний генератор?
Щоб з'ясувати, чи потрібно заземлювати ваш портативний генератор, найпростіше перевірити керівництво та подивитися, чи потрібно його заземлювати.
Якщо керівництво недоступне, ви можете зробити кілька перевірок для забезпечення належної безпеки.
Якщо ваш генератор є окремо взятою системою, вам необхідно використовувати заземлюючий стрижень.
Якщо це не окрема похідна система, ваш генератор не потребує заземлення.
Щоб розпізнати окремо отриману систему, перевірте перемикач генератора.
Нерозділена похідна система має перемикач, який не може бути перенесений на нейтральний заземлюючий провід, а це означає, що йому не потрібно підключення до заземлюючого стрижня.
Більшість переносних генераторів мають паливний бак, двигун і корпус, які прикріплені до рами, тому їх не потрібно заземлювати.
Інструменти, необхідні для заземлення портативного генератора
Якщо ви опинилися в ситуації, коли вам потрібно заземлити генератор, ви хочете переконатися, що у вас є всі необхідні інструменти для роботи.
Хоча більшість інструментів можна знайти лише в майстерні або магазині, тому підготовка будинку може виявитися зовсім іншою історією.
Використовуйте цей швидкий контрольний список, щоб залишатися готовим до того моменту, коли потрібно використовувати портативний генератор:
Набір для зачищення дротів
.Для того, щоб правильно підключити мідний провід до мідного стрижня та генератора, вам необхідно зачистити мідний провід. Хороший набір для зачистки дротів може допомогти зробити цей процес чистішим, безпечнішим і простішим. В крайньому випадку підійде ніж чи інший гострий предмет.
Твердий мідний провід заземлення
Наявність достатньої кількості мідного дроту забезпечить можливість підключення дроту до генератора та мідного заземлюючого стрижня з невеликим додатковим запасом про всяк випадок.
Метровий мідний заземлюючий стрижень
Найважливіша частина цього процесу. Наявність правильного мідного стрижня, що заземлює, робить все в цій процедурі для адекватного заземлення. Вам необхідно переконатися, що довжина мідного стрижня, що заземлює, становить не менше 1 метра. Вам також потрібно буде перевірити, наскільки далеко його потрібно опустити в землю.
Молоток
Щоб вбити мідний стрижень у землю для правильного заземлення, вам знадобиться якісний молоток або кувалда. Тільки не пошкодьте покриття мідного стрижня, оскільки це може призвести до поганого з'єднання.
Плоскогубці
Щоб щільно обмотати мідний дріт навколо заземлювального стрижня, гарний набір плоскогубців напевно допоможе та покращить з'єднання.
Гайковий ключ
При приєднанні мідного дроту до генератора використовуватиметься гайковий ключ для ослаблення болта на генераторі для правильного з'єднання.
Додаткові інструменти / витратні матеріали
Вода - У разі твердого ґрунту, вода, що допомагає пом'якшити ґрунт, може бути дуже корисною та заощадити ваш час.
Викрутка - Викрутка з хрестоподібним шліцем може допомогти у видаленні закругленого болта заземлення або без шестигранної головки.
Лопата - у разі спроби вбити мідний стрижень у кам'янисту місцевість, натомість можна використовувати лопату для поглиблення стрижня.
Як заземлити мій генератор?
1. Встановіть мідний заземлювальний стрижень
За допомогою молотка або кувалди вбийте мідний стрижень заземлення в землю мінімум на 2,5 метри для правильного заземлення.
Якщо ґрунт виявляється жорстким, ви можете використовувати воду, щоб пом'якшити його.
2. Зачистіть та підключіть мідний дріт до мідного стрижня.
Після правильної установки заземлювального стрижня на 1,5 метра настав час переходити до підключення мідного дроту.
Використовуючи інструмент для зачистки дротів, акуратно зачистіть мідний провід і щільно оберніть його навколо мідного стрижня заземлюючого плоскогубцями.
3. Заземлення генератора
Як тільки ви закінчили зачистку та підключення мідного дроту до заземлюючого стрижня, саме час під
ключити його до генератора.
Обережно зачистіть інший бік мідного дроту, щоб підготувати його до підключення.
Знайдіть болт заземлення на вашому генераторі та послабте його настільки, щоб обмотати зачищений провід навколо нього.
Щільно оберніть зачищений провід навколо болта та затягніть його для щільного та надійного з'єднання.
На закінчення
Заземлення вашого генератора є дуже важливою частиною правильної установки та використання вашого портативного генератора (якщо це вимагає заземлення).
Це знижує ймовірність будь-яких несправностей і забезпечує безпеку вас і ваших приладів (включаючи генератор).
Навіть якщо ваш генератор не вимагає заземлення, знання того, як правильно заземлити генератор, може допомогти убезпечити інших. Сподіваємося, ця стаття була для Вас корисною та інформативною.