Заявка
Контактна інформація:
Введіть ім'я та прізвище, тільки кирилиця
Корзина
Назва
Ціна
Кіл-сть
Сума
Після заповнення форми з вами зв’яжеться наш менеджер та обговорить всі деталі.
Контактна інформація:
Доставка:

Оплата:

Послуга доступна в нашому магазині за адресою: Україна, м. Київ, вул. Плодова 1.

Промокод:

загальна сума
25253 грн
без скидки: 29620 грн
экономия: 4395 грн

Спасибо за заказ
Rental Power / Статті / Як обслуговувати дизельний генератор? Правильне використання

Як обслуговувати дизельний генератор? Правильне використання

автор
Фабрикантов Максим
перегляди
10276 переглядів
автор
Фабрикантов Максим
перегляди
10276 переглядів

Належне технічне обслуговування дизельного генератора є ключем до забезпечення того, щоб ваше обладнання працювало протягом багатьох років. У цій статті ми розглянемо ключові моменти обслуговування дизельного генератора.

1. Дизельний генератор. Регулярна діагностика
Під час роботи дизель-генератора вихлопна система, паливна система, електрична система постійного струму та двигун вимагають ретельного контролю за будь-якими витоками, які можуть спричинити небезпечні ситуації. Як і будь-якого двигуна внутрішнього згоряння, правильне технічне обслуговування має важливе значення. Стандартний час обслуговування та заміни масла рекомендується проводити через 500 годин, проте для деяких застосувань може знадобитися більш короткий час обслуговування, тому післяпродажне обслуговування має бути на найвищому рівні.

2. Контроль заміни та якості олії
Моторне масло необхідно перевіряти при регулярному відключенні генератора за допомогою щупа. Дайте маслу у верхніх частинах двигуна стекти назад у картер і дотримуйтесь рекомендацій виробника двигуна для класифікації олії API та в'язкості олії. Підтримуйте рівень масла якомога ближче до позначки рівня на щупі, додаючи масло тієї ж якості та марки.

Олію та фільтр слід змінювати через певні проміжки часу. Проконсультуйтеся зі спеціалістами щодо процедур зливу олії та заміни масляного фільтра, та їх утилізація повинна виконуватися належним чином, щоб уникнути шкоди для навколишнього середовища.

Проте, щоб підтримувати роботу двигуна, варто використовувати найнадійніші, високоякісні масла, мастила та охолодні рідини. Тому настійно рекомендується купувати мастильні матеріали, які відповідають специфікаціям універсальних мастильних матеріалів виробника оригінального обладнання.

3. Система охолодження
Перевіряйте рівень охолоджуючої рідини під час періодів відключення із зазначеним інтервалом. Зніміть кришку радіатора після того, як двигун охолоне, і, при необхідності, додайте охолодну рідину до рівня. У великих дизельних двигунах потрібна збалансована суміш охолодної рідини з водою, антифризом та охолодними добавками. Огляньте зовнішню поверхню радіатора на наявність перешкод і обережно видаліть увесь бруд або сторонні предмети м'якою щіткою або тканиною, щоб не пошкодити стільники. Якщо можливо, використовуйте для очищення радіатора стиснене повітря низького тиску або потік води в протилежному напрямку нормальному повітряному потоку.

4. Паливна система
Дизель схильний до забруднення та корозії протягом одного року, і тому настійно рекомендується регулярно використовувати генераторну установку, щоб витратити накопичене паливо до його розкладання. Паливні фільтри слід промивати через певні проміжки часу через водяну пару, яка накопичується та конденсується у паливному баку.

Можуть бути потрібні спеціальні присадки для палива, якщо паливо не використовується і замінюється протягом трьох-шості місяців. Профілактичне обслуговування повинно включати регулярний загальний огляд, який включає перевірку рівня охолоджуючої рідини, рівня масла, паливної системи та системи запуску. Трубопроводи та шланги охолоджувача наддувного повітря повинні регулярно перевірятися на наявність витоків, отворів, тріщин, бруду та сміття, які можуть блокувати або послаблювати з'єднання.

Хоча двигун зберігає свої механічні властивості, може викликати проблеми, пов'язані з якістю дизельного палива. Хімічний склад дизельного палива міг змінюватися останніми роками; певний відсоток біодизеля при низьких або високих температурах виділяє домішки, тоді як певний відсоток біодизеля при теплих температурах у суміші з водою (конденсація) може спричинити розмноження бактерій.

Крім того, купуючи генераторну установку, важливо знати, що доступний широкий спектр додаткових речей, які дозволяють збільшити інтервали технічного обслуговування та забезпечити якісну електроенергію протягом усього терміну експлуатації генераторної установки.

Також можна відзначити, що оскільки якість палива в більшості країн погана, багато виробники встановлюють паливні фільтри з водовідділювачем і додаткову систему фільтрації для захисту чутлива система упорскування палива; та радимо клієнтам своєчасно замінювати елементи, щоб уникнути низку поломок.

5. Перевірка акумуляторної батареї (АКБ)
Слабкі або недозаряджені стартові акумулятори є частою причиною поганого запуску.

Батарея повинна бути повністю зарядженою та в хорошому стані. Вони також повинні бути очищені, питома вага та рівень електроліту батареї має бути в нормі.

• Тестування акумуляторів.

 

вимірювання напруги на клемах має виконуватись під навантаженням. На деяких генераторах цей тест виконується автоматично під час кожного запуску генератора. На інших генераторних установках використовуйте ручний тестер навантаження батареї, щоб перевірити стан кожної пускової батареї.

• Чищення батарей.

Тримайте батареї в чистоті, протираючи їх вологою ганчіркою, якщо бруд здається надмірним. Якщо навколо клем є корозія, від'єднайте кабелі акумуляторної батареї та промийте клеми розчином харчової соди та води (додайте харчову соду в 1 літр води). Будьте обережні, щоб запобігти потраплянню розчину в елементи акумулятора, і по закінченні промийте акумулятори чистою водою. Після заміни з'єднань нанесіть на клеми невелику кількість вазеліну або мастила для клем акумулятора.

• Перевірка частки.

У свинцево-кислотних батареях із відкритими осередками використовуйте батарейний ареометр, щоб перевірити питому вагу електроліту в кожному елементі батареї.

• Перевірка рівня електроліту: у свинцево-кислотних батареях з відкритими осередками перевіряйте рівень електроліту принаймні кожні 200 годин роботи. Якщо рівень заряду низький, заповніть акумуляторну батарею до нижньої частини заливної горловини дистильованою водою.

6. Звичайні маніпуляції із двигуном
Регулярні запуски забезпечують змащення деталей двигуна та запобігають окисленню електричних контактів, витрачають паливо до його руйнування та допомагають забезпечити надійний запуск двигуна. Запуск двигуна рекомендується виконувати не рідше одного разу на місяць як мінімум 30 хвилин.

7. Тримайте ваш дизельний генератор у чистоті
Масляні краплі та інші проблеми легко виявити та подбати про них, коли двигун чистий. Візуальний огляд може гарантувати, що шланги та ремені знаходяться у хорошому стані. Часті перевірки можуть запобігти попаданню сміття та інших неприємностей у ваше обладнання.

Чим більше генератор використовується і на нього покладаються, тим більше потрібно дбати про нього. Однак генераторна установка, яка використовується рідко, може не вимагати особливого догляду.

Виходячи з вище сказаного, можемо виділити основні правила догляду та експлуатації дизельного генератора: заливаємо тільки якісне паливо, слідкуємо за рівнем всіх технічних рідин, перевіряємо регулярно АКБ і тримаємо генератор в чистоті.

Ці не складні маніпуляції допоможуть Вам зберігати вашу електростанцію в хорошому і робочому стані.

Проста перевірка вихідної напруги батарей не свідчить про їхню здатність забезпечувати достатню пускову потужність. У міру старіння батарей їхній внутрішній опір струму зростає, і єдине точне