Корзина
Заказ № 232
Предмет
Тип и умови
Ціна
1/2
Ваш статус
загальна сума
25253 грн
без скидки: 29620 грн
экономия: 4395 грн

2/2
Спасибо за заказ
Rental Power / Статті

Витрата палива генератора

При купівлі чи оренді електростанцій одним із важливих показників є витрата палива генераторів
автор
Фабрикантов Максим
дата
17.02.2022
перегляди
145 переглядів
При купівлі чи оренді електростанцій одним із важливих показників є витрата палива генераторів
автор
Фабрикантов Максим
дата
17.05.20221645094242
перегляди
145 переглядів

При покупці чи оренді електростанцій одним із важливих показників є витрата палива генераторів. З ним ви зможете визначити розмір витрат на використання та заправку техніки. Від чого залежить рівень споживання, як його порахувати, та яку модель вибрати: бензиновий чи дизель генератор? Розповідаємо по порядку.

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ВИТРАТА ПАЛИВА ГЕНЕРАТОРА
Показник витрати палива конкретної моделі можна знайти у техпаспорті. Але за фактом такий показник відображає споживання за умови навантаження 75% і температури навколишнього середовища 20°С. Очевидно, що ці ідеальні умови не завжди будуть дотримуватися.

«Показник витрати пального в техпаспорті розрахований на «ідеальні» умови: при навантаженні 75% і температурі навколишнього середовища 20°С. Тому не відображає реальний рівень споживання під час експлуатації».

До того ж споживання палива залежатиме і від багатьох інших факторів:

1.     Високе граничне навантаження (вище за стандартне 75%) електрогенератора істотно підвищує витрату пального. Тому не рекомендується перевищувати навантаження вище вказаних в інструкції 75%. Це означає, що купуючи, наприклад, модель потужністю 7 кВт, ви фактично використовуватимете не більше 5,3 кВт.

2.     Експлуатація дизельного або бензинового генератора на зниженому навантаженні (менше 35%) також небажана. Холостий хід збільшує витрати бензину або дизеля, внаслідок чого ви отримаєте подорожчання кВт. Тому варто уважно поставитися до потужності агрегату під час вибору.

3.     Фільтри, олія, мастило повинні бути хорошої якості та чистими. Забиті фільтри = збільшена витрата генератора за годину.

4.     Двигун та інші вузли повинні бути в хорошому стані. Проводимо регулярне та своєчасне технічне обслуговування, заміну комплектуючих, щоб не підвищувати споживання пального.

5.     Якість самого палива відіграє велику роль. Можна заощадити на дешевому паливі, але фактично переплатити за рахунок високого споживання електростанцією.

6.     Фактори навколишнього середовища: рівень вологості, тиску, температури повітря та його складу. За низьких температур збільшується в'язкість палива, внаслідок чого воно згоряє не повністю. У таких умовах ККД електростанції знижується.

Перш ніж вибирати пристрій, визначтеся з його завданнями та кількістю часу використання. Від цього також багато в чому залежатиме рівень витрат палива на генераторі. Наприклад, якщо агрегат використовуватиме кілька годин на місяць, заощадити на споживанні пального не вийде. І навпаки — якщо електростанція купується як постійне джерело живлення, правильно підібрана модель допоможе урізати витрати на дизельному паливі в кілька разів.

ВИТРАТА ПАЛИВА БЕНЗИНОВОГО ГЕНЕРАТОРА
Щоб дізнатися про витрату генератора на годину на бензині, беремо стандартний показник споживання пального для бензинових моделей - 0,35 л і множимо на показник потужності агрегату. Отримуємо кількість літрів за годину споживання бензогенератором.

Моделі з бензиновим двигуном варто купувати для короткострокового використання (не більше 10 годин на день) і для непостійних навантажень. У такому випадку ви заощадите на вартості моделі (бензинові агрегати коштують дешевше потужніших дизельних), а витрати на пальне окуплять себе.

ВИТРАТА ПАЛИВА ДИЗЕЛЬНОГО ГЕНЕРАТОРА
Витрата генератора за годину на дизелі розраховується на підставі стандартного показника споживання пального для ДГУ – 0,2 л. Його множимо на показник потужності електростанції. Отримуємо кількість літрів за годину споживання дизельного генератора.

Дизельні електростанції найкраще підходять для постійної тривалої експлуатації. Хоч сам агрегат коштуватиме дорожче, але можна значно заощадити за рахунок низьких витрат на споживання пального та його вартості.

ПОРІВНЯННЯ ВИТРАТИ ПАЛИВА ГЕНЕРАТОРІВ
Наочне порівняння показника витрати палива генератора (дизельного та бензинового).

Рівень навантаження

2 кВт

3 кВт

4 кВт

5 кВт

6 кВт

7 кВт

8 кВт

9 кВт

10 кВт

Витрата л/година.

Бензинова електростанція

0,7

1,05

1,4

1,75

2,1

2,45

2,8

3,2

4

Витрата л/година.

Дизельна електростанція

0,4

0,75

1

1,25

1,5

1,75

2

2,25

3

ПИТАННЯ ВІДПОВІДЬ:
Як зменшити витрати пального?
Дотримуйтесь простих правил:

·       своєчасно проводьте планове ТО, заміну витратних матеріалів та комплектуючих;

·        не перенавантажуйте електростанцію вище 75% і не використовуйте пристрій вхолосту (нижче 35%);

·        використовуйте якісне паливо та олії;

·        створіть оптимальні кліматичні умови для роботи агрегату: уникайте екстремальних температур, підвищеної вологості тощо.

Який генератор витрачає менше пального?
Дизельні електростанції відрізняються найнижчим споживанням пального.

Як розрахувати витрати пального генератора?
Стандартний показник споживання пального для бензинових моделей – 0,35 л або для дизельних – 0,2 л множимо на показник потужності агрегату. Отримуємо кількість літрів за годину споживання конкретною моделлю.