Заявка
Контактна інформація:
Введіть ім'я та прізвище, тільки кирилиця
Корзина
Назва
Ціна
Кіл-сть
Сума
Після заповнення форми з вами зв’яжеться наш менеджер та обговорить всі деталі.
Контактна інформація:
Доставка:

Оплата:

Послуга доступна в нашому магазині за адресою: Україна, м. Київ, вул. Плодова 1.

Промокод:

загальна сума
25253 грн
без скидки: 29620 грн
экономия: 4395 грн

Спасибо за заказ
Rental Power / Статті / Потужність бензинового генератора для дому

Потужність бензинового генератора для дому

автор
перегляди
620 переглядів
автор
перегляди
620 переглядів

Потужність бензинового генератора для дому

Потужність генератора – найважливіший параметр, який безпосередньо впливатиме на якість експлуатації обладнання. Правильний підбір пристрій за цією технічною характеристикою дозволяє закрити всі потреби в електроенергії (якщо генератор занадто слабкий, він не зможе гарантувати роботу холодильника, батарей, системи безпеки тощо), забезпечити комфорт та ефективне використання палива.

У цій статті ми розберемо всі нюанси, пов'язані з потужністю генератора, а також розповімо, як зробити правильний вибір.

Як розрахувати потужність генератора

Розрахунок потужності генератора може показати складне завдання. Тим не менш, не потрібно хвилюватися, насправді не обов'язково бути професіоналом, аби з нею впоратися.

Перед тим, як перейти безпосередньо до розрахунку потужності генератора важливо зрозуміти, навіщо це взагалі потрібно. Як уже говорилося раніше — насамперед це про комфорт та ефективне використання ресурсів. Правильний підбір потужності може уберегти обладнання від навантаження, яке може виникати внаслідок неправильної експлуатації.

Також облік цього показника буде корисним для економії не лише палива, а й грошей. Ви зможете придбати вигідніший варіант без втрати ресурсів на «наворочену» модель або обслуговування паливом.

Потужність генератора для будинку розраховується на основі кількох факторів. Першим є сумарна потужність всіх електроприладів, які ви потенційно підключатимете до генератора. Включіть у список основну велику техніку, таку як:

холодильник;
обігрівач води;
насоси;
системи опалення;
системи кондиціювання повітря;
світло;
системи безпеки тощо.
Також не забудьте про побутову техніку, що часто використовується: ноутбуки, комп'ютери, електричні чайники, плити і так далі. Чим більше обладнання ви використовуєте для забезпечення власного комфорту (і, відповідно, вимагаєте при вимиканні електрики), тим довшим буде список.

Наступним кроком у розрахунку потужності генератора для будинку є підрахунок сумарної потужності всіх перерахованих вище електроприладів. Для цього необхідно знайти в мережі (а в ідеалі в інструкції до кожного пристрою) номінальну потужність кожного окремого пристрою, а потім скласти їх. Таким чином, ви зможете отримати приблизний показник, який необхідний для вашого обладнання.

Однак, це ще не все. Генератор, особливо домашній, не може довго працювати на граничних потужностях. Це може призвести до поломки, швидкого зношування деталей, перегріву, неефективного використання палива, а в гіршому випадку до аварійної ситуації. Тому при розрахунку дуже важливо використовувати додаткові параметри - коефіцієнт запасу потужності.

Як правило, цей показник становить 1,2-1,5 або 20-30% сумарної потужності. Враховуючи його, можна забезпечити безперебійне електропостачання при одночасної роботі всіх підключених приладів, а також ефективну роботу без перевантажень та ризику у разі непередбачених ситуацій.

Бачите, робити такі розрахунки зовсім не складно. Але якщо ви маєте сумнів, завжди можете звернутися до професіоналів. Рекомендуємо вивчити кілька ресурсів, щоб зрозуміти, а чи дійсно потрібно використовувати одночасно всю техніку зі списку, як можна компенсувати роботу того чи іншого пристрою. Не бійтеся проводити консультації у продавців або в сервісному центрі, де ви будете потенційно проводити профілактичну діагностику роботи купленої системи.

Приклад розрахунку потужності генератора

Потужність генератора розраховується легко. Проте, від цього справа не стає менш відповідальною, вона потребує уважності, використання інструкцій чи паспортів обладнання для кількох пристроїв.

Щоб вам було простіше (і спокійніше!) представляємо приклад розрахунку потужності генератора, на який ви можете орієнтуватися.

Допустимо, в будинку є такі електроприлади і всі вони повинні використовуватися під час короткого або тривалого вимкнення електрики:

холодильник – потужність такого обладнання в середньому становить 1 кВт;
телевізор - припустимо, що він має потужність 0,5 кВт;
комп'ютер – вимагає приблизно 0,8 кВт;
пральна машина (особливо важливий тип обладнання, коли в будинку є маленькі діти) потужність становить до 2 кВт.
Зверніть увагу: усі цифри є умовними. Обов'язково перевіряйте ваші показники, оскільки вони можуть кардинально відрізнятись від використаних у прикладі.

Складаємо всі дані. Як можна побачити, підсумкова потужність всіх електроприладів становить 4,3 кВт. При коефіцієнт запасу потужності 1,2 отримаємо, що необхідна потужність генератора становить 5,16 кВт.

Для більшої наочності пропонуємо розглянути ще один приклад, де використовуватиметься інша техніка, а також освітлення. Допустимо, у вас у будинку є:

система освітлення (оптимальним варіантом для освітлення середнього будинку буде приблизно 8 лампочок середньої потужності) – припустимо, що технічні параметри кожної по 60 Вт;
холодильник (техніка,

яка точно перебуватиме біля кожного будинку, тому її не можна упускати в будь-яких прикладах) - цього разу потужність дорівнюватиме приблизно 500 Вт;
телевізор - допустимо, що потужність буде приблизно 300 Вт;
мікрохвильова піч (особливо корисне обладнання, якщо у вас є електроплита, яка споживає ще більше енергії) — потужність складатиме приблизно 750 Вт.
При розрахунку до кожного пристрою необхідно додати потрібний запас потужності. Це може бути стабільний показник у 20-30% або більше "плаваючий", але більш індивідуальний. Наприклад, для кожної лампочки буде достатньо запасу в 10%, для холодильника можна взяти запас у 200% (оскільки він працює цілодобово, а лампочки можна вимкнути), для телевізора достатньо 60%, а для мікрохвильової печі — 50%.

Далі припустимо, що всі ці пристрої працюють одночасно. Необхідно скласти показники, у результаті вийде приблизно 3633 Вт або 3,6 кВт. Не забудьте врахувати запас потужності на можливе збільшення кількості приладів у будинку чи непередбачену ситуацію. Достатньо додати ще 20% — результат становитиме близько 4,3 кВт.

Таким чином, ідеальним варіантом для вас буде обладнання потужністю якого від 4 кВт. За такою схемою можна розрахувати будь-яку комбінацію домашньої техніки. Є тільки один нюанс: опалювальний котел вимагає ще більше запасу, тому рекомендуємо проконсультуватися з сервісним центром, який його обслуговує, або з іншим професіоналом перед урахуванням його в список.

У мережі можна знайти різноманітні калькулятори потужності генератора для дому. Є варіанти з вже доступними даними про приблизну номінальну потужність кожного побутового пристрою (вони менш точні) і такі, де потрібно вводити параметри самостійно (відрізняються більшою точністю, однак, можуть бути помилки через людський фактор).

У будь-якому випадку всі методи є ефективними. Можете використати кілька із них, а потім зіставити результати та перейти до вибору генератора за потужністю.

Вибір генератора за потужністю

Асортимент генераторів для будинку сьогодні дуже великий. Тільки за одним параметром, потужністю, можна знайти дуже багато різних варіантів з різними супутніми технічними характеристиками, дизайном та габаритами. Якщо не знати нюансів, підбір обладнання може перетворитися на ще важче завдання, ніж розрахунок потужності. Не хвилюйтеся! Зараз ми проведемо короткий гайд, щоб ви могли комфортно вибрати генератор потужністю.

По-перше, потрібно знати, які генератори бувають. За потужністю їх можна умовно поділити на кілька категорій:

домашні;
промислові;
будівельні;
Мобільні варіанти.
Промислові генератори найчастіше працюють на дизельному паливі, вони мають потужність від 10 кВт. Те ж саме відноситься до будівельного обладнання, проте, воно може володіти і меншою потужністю (7-8 кВт), залежно від інструменту, що використовується. Також вони можуть працювати на бензиновому пальному.

Найменшими генераторами є обладнання для кемпінгу. Їх використовують при походах у гори, нетривалі поїздки. Такі пристрої, як правило, мають потужність до 1 кВт.

Оптимальним варіантом для будинку чи дачі є генератор потужністю від 2 до 5 кВт. При використанні котла та іншого важкого обладнання (бойлери, насоси), потужність домашнього обладнання може досягати 10 кВт.

Ось кілька додаткових нюансів, які потрібно знати під час вибору генератора:

використання техніки з потужністю менше двох кіловат є оптимальним варіантом для нетривалого живлення невеликих електроприладів (наприклад, підходить для холодильників, телевізора, роботи комп'ютера або освітлення);
обладнання потужністю від двох до п'яти кіловат підходять для одночасного живлення потужніших електроприладів (наприклад, це може бути пральна машина, мікрохвильова піч, нагрівач води і так далі);
генератори потужністю від п'яти до десяти кіловат відмінно підійдуть для одночасної роботи таких побутових пристроїв, як електричні котли, кондиціонери та інші.
Тим не менш, при виборі генератора для дому не можна звертати увагу лише на потужність. Усі параметри мають бути у комплексі, щоб забезпечувати найефективнішу роботу.

Рекомендації щодо вибору генератора

Потужність генератора є одним із найважливіших факторів, оскільки вона повинна бути достатньою для живлення всіх електроприладів і одночасно не надто великою, щоб не втрачати ресурси. Але підбирати обладнання лише за цим параметром – велика помилка.

Вибирати генератор потрібно за такими параметрами:

тип генератора;
тип охолодження;
тип запуску;
габарити та дизайн;
рівень шуму;
портативність.
Генератор для будинку може бути бензиновими та дизельними. Найрідше зустрічаються газові моделі. Кожен з варіантів має власні переваги і недоліки.

Наприклад, для обладнання з бензиновим паливом характерним є низький рівень шуму, нижча вартість, портативність та доступність. Вони поширені та доступні, легкі в експлуатації та монтажі. Однак у таких генераторів

відносно низька потужність, тому вони не підходять для тривалого використання у складних умовах.

Дизельні моделі відрізняються довговічністю. Їхня початкова вартість вища, але через нижчу витрату палива таке обладнання вважається економічно вигіднішим. Вони потужні, можуть працювати тривалий час. З мінусів слід виділити високий рівень шуму, який може заважати, якщо вдома є люди похилого віку чи діти.

Газові генератори зустрічаються рідко через підключення до газової системи. Таке обладнання відрізняється екологічністю.

Ще одним важливим параметром є тип охолодження. На нього важливо звертати увагу, тому що від цього залежить якість експлуатації, відсутність зайвих навантажень та, як наслідок, аварійних ситуацій.

За типом охолодження генератори бувають повітряними та рідинними. Головними характеристиками є такі:

генератори з повітряним охолодженням відрізняються простотою в експлуатації та низькою ціною. З мінусів низький рівень надійності, термін служби;
генератори з рідинним охолодженням відрізняються високим рівнем надійності, тривалим терміном служби, однак у них може бути складний монтаж і висока ціна.
Такий параметр, як тип запуску, часто асоціюється виключно з комфортом, тому на нього часто не звертають уваги. А дарма, тому що у нього є й функціональніші характеристики.

Як правило, існують генератори з ручним та електричним стартером. Ручний запуск поширений, таке обладнання відрізняється дешевизною та простотою. Це класичний варіант, знайомий кожній людині. Не потребує додаткової автоматики. Головний мінус – процес включення може бути досить складним. Такі моделі не підійдуть, якщо запускати генератор буде жінка або підліток, особливо взимку.

Електричний стартер дозволяє вмикати обладнання за допомогою пульта керування. Деякі моделі мають автоматику, тому можуть включатися в певний (заданий наперед) час, наприклад, увечері. Такі пристрої є досить дорогими, проте є досить зручними.

Пам'ятайте: розрахунок потужності генератора повинен здійснюватися насамперед, оскільки залежно від цього параметра можна аналізувати ринок та починати підбирати обладнання за іншими технічними характеристиками. Далі у виборі орієнтуйтеся на особливості вашого будинку, власні потреби. Комфорт є важливим фактором, оскільки при тривалих відключеннях електрики незручний стартер або занадто високий рівень шуму призведуть до конфліктів, невдоволення чи поганого самопочуття.

У разі потреби не бійтеся звертатися до професіоналів. Це допоможе вам значно заощадити час, а також підібрати такий генератор, який довгі роки забезпечуватиме ваш спокій.