Ласкаво просимо в наше покрокове керівництво, яке допоможе вам у процесі вибору і визначення потужності вашого дизельного генератора
Ласкаво просимо в наше покрокове керівництво, яке допоможе вам у процесі вибору і визначення потужності вашого дизельного генератора
Ласкаво просимо до нашого покрокового керівництва, яке допоможе вам у процесі вибору та визначення потужності вашого дизельного генератора. Ми постаралися зробити цей документ якомога простішим і пояснити деякі з найчастіше використовуваних галузевих термінів.
Визначення типу генератора:
Одним із перших термінів, з якими ви зіткнетеся для свого дизельного генератора, буде тип, основний або резервний. Наведені нижче визначення важливі і повинні використовуватися для продовження терміну служби вашого генератора, забезпечення дотримання умов гарантії виробника та запобігання перевантаженню вашого генератора.
Основна потужність: максимальна потужність, доступна для змінного електричного навантаження протягом необмеженого часу. Перевантаження 10% можливе протягом 1 години з 12.
Обмеження часто накладаються на середнє значення змінного навантаження, зазвичай 70% від основної потужності, а також на роботу при перевантаженні, що зазвичай становить максимум 25 годин на рік.
Резервна потужність: максимальна потужність, доступна при змінному навантаженні на час вимкнення нормального джерела живлення. Для режиму очікування навантаження недоступне.
Обмеження зазвичай накладаються на середнє навантаження, як правило, 70% від номінальних значень у режимі очікування, а обмеження на кількість годин зазвичай становлять 500 годин на рік, але іноді 200 годин на рік.
Генератор якої потужності мені потрібний?
Просто вам потрібен генератор, якого достатньо для харчування ваших навантажень та ведення вашого бізнесу, але не надто великого, щоб він коштував вам непотрібні гроші на придбання та експлуатацію. Отже, першим кроком є визначення всіх навантажень:
Варіант 1 - Ручний процес
Запишіть все обладнання, яке буде використовувати генератор, наприклад світильники, розетки, комп'ютери, принтери, холодильники, мікрохвильові печі, насоси, двигуни та кондиціонери тощо.
Кожен елемент обладнання матиме паспортну табличку із зазначенням кіловат, а часто й ампер. Якщо обладнання також має пусковий струм, запишіть і його (докладніше про пускові струми далі в цьому посібнику). Якщо ви не можете знайти табличку з паспортними даними, зверніться до інструкції з експлуатації або Інтернету.
Як тільки всі кіловати відомі, помножте це число на 0,8, щоб отримати генератор, що працює в кВА – зверніть увагу, що це не дасть вам жодних пускових струмів.
Варіант 2 - Звіти електроенергетичної компанії:
Попросіть Вашого постачальника електроенергії надати розбивку споживання електроенергії за останні 3 місяці. Для цього надайте їм інформацію про свою компанію та свій номер. Отримана інформація надасть докладний аналіз середніх навантажень та пікових струмів. Переконайтеся, що пікові струми зареєстрували будь-які великі пускові струми, які іноді тривають лише мілісекунди. Важливо забезпечити, щоб незалежно від системи реєструвалися навантаження «холодного пуску». тобто. вимкніть все, а потім знову увімкніть. На цей раз зверніть особливу увагу на максимуми, оскільки вони включатимуть пускові струми.
Варіант 3 – Використовуйте реєстратор даних:
Це може зробити компетентний електрик протягом кількох днів, щоб дати докладну розбивку споживання електроенергії в амперах та кіловатах. Дуже подібний до звіту електроенергетичної компанії, але може бути адаптований до ваших вимог.
Використовуйте реєстратор даних для запису всього обладнання з моменту холодного пуску, оскільки це буде дублювати відмову мережі і записувати пускові (кидкові) струми. Це дозволяє підібрати генератор як робочих навантажень, так пускових струмів.
При виборі генератора важливо враховувати робочі навантаження та пускові струми. Наприклад, робочий струм трифазного асинхронного двигуна потужністю 10 л. буде приблизно 13 А, проте пусковий струм буде в 3-9 разів більше робочого струму, тобто від 39 до 117 А. Легко побачити, як в установці з декількома двигунами струми можуть стати досить великими, і тому необхідна кВА самого генератора буде досить великою. .
Сучасні генератори змінного струму спроектовані так, щоб частково компенсувати слабке місце, коли справа доходить до пускових струмів - зазвичай приблизно вдвічі більше, ніж у генераторів номіналом кВА (точні подробиці можна знайти у відповідних посібниках виробників генераторів).
Є способи компенсувати такі великі пускові струми за допомогою систем плавного пуску або приводів з регульованою швидкістю. Попросіть електрика допомогти вам у цьому процесі.
Таким чином, щоб отримати ефективний розмір вашого генератора, ви повинні визначити всі робочі навантаження, пускові струми та розмір відповідно.
Занадто маленький генератор відключиться при навантаженні і не запитає об'єкт, для якого він призначений.
Генератор, потужність якого точно відповідає робочим навантаженням, може не впоратися з великими пусковими струмами двигунів, працюватиме при постійно високих навантаженнях, що навантажують компоненти, і не залишить місця на майбутнє
го розширення.
Генератор, який надто великий для свого застосування, працюватиме дуже неефективно і коштуватиме власнику більш високих витрат на паливо, а також початкових витрат на закупівлю обладнання.
Практичний приклад використання великих двигунів:
При підборі генератора найважче працювати з великим промисловим устаткуванням. Нижче наведено приклад ножа для різання металу та тюковника.
Система має 4 двигуни (для простоти двигуни та насоси описані як двигуни, ККД генератора не враховується у розрахунках, і передбачається, що всі двигуни запускаються одночасно і не працюють послідовно). Часто вам необхідно перетворити потужність двигунів на кВт.
Двигун 2 x 100 л. = 73,3 квт.
1 двигун потужністю 25 л. = 18,3 квт.
Двигун 1 x 4 л. = 3 квт.
Разом = 168 кВт.
Усі двигуни трифазні. Генератор розрахований коефіцієнт потужності 0,8 (PF).
168 кВт = 210 кВА (168/0,8).
Двигуни підключаються за схемою зірка-трикутник і мають пусковий струм у 3,5 рази, що перевищує робочий струм. Генератор може споживати вдвічі більший робочий струм, щоб полегшити запуск двигуна.
Для запуску двигунів потрібен генератор (210 х 3,5)/2,0 = 367 кВА.
Двигун має початковий ступінь навантаження 60% від його номінальної потужності:
Потужність двигуна нетто = 168 / 0,6 = 280 кВт = 350 кВА (280 кВт / 0,8 PF)
Таким чином, генератор потужністю 367 кВА запустить обладнання.
Тим не менш, обладнання має гідроциліндри, які, коли вони досягають кінця свого шляху і «тупика», вони ефективно залучають двигуни і насоси для забезпечення більшої потужності, а коефіцієнт потужності падає і відстає. І тут коефіцієнт потужності знижується до 0,38. Обладнання вимагає 210 кВА при повному навантаженні та 0,8 ПФ.
Коли коефіцієнт потужності падає до 0,38, ефективна кВА, необхідна генератору, становить:
210 кВА х 0,8 = 168 кВт.
168/0,38 = 442 кВА.
Таким чином, обладнання потрібно 442 кВА, щоб воно могло витримувати необхідну потужність при падінні коефіцієнта потужності.
Наведений вище приклад показує, наскільки важко визначити розмір генератора. Генератори збільшеної потужності можуть вирішити деякі проблеми, пов'язані з великими струмами.
Автоматичні перемикачі:
Автоматичні перемикачі перемикають навантаження з мережі живлення генератора і назад. Вони складаються з контактора мережі, контактора генератора, блокувань для запобігання одночасному підключенню мережі та генератора, а також ряду реле, таймерів та ламп.
З ручним перемикачем передачі оператор повинен фізично переключити селектор із мережі на живлення від генератора.
За допомогою автоматичного перемикача резерву (ATS) система визначає, що живлення відключено, і після заданої затримки перемикає живлення на генератор сторону перемикача для живлення установки. Слід виявляти обережність щодо обладнання, яке автоматично скидається у вимкнене положення при збої в електромережі, його необхідно буде включати вручну – корисно мати процедуру, що вказує, що робити у разі збою електромережі.
При виборі параметрів безперервного перемикача слід звернути увагу на номінальний струм джерела живлення генератора, так і мережі. Генератор може бути розрахований тільки на аварійні навантаження, тоді як живлення від мережі покриватиме всі навантаження. Зазвичай всередині безперервного перемикача є два контактори однакового розміру. Таким чином, якщо розмір безперервного перемикача відповідає генератору, а напруга в мережі набагато більша, контактор у безперервному перемикачі буде постійно відключатися через перевантаження. Розмір перемикача повинен відповідати більшій потужності мережі чи генератора.
Розташування генератора:
Генератори слід встановлювати на рівній та твердій поверхні, в ідеалі на литій бетонній основі, та прикріплювати до землі болтами. У деяких випадках генератори встановлюються на причіп, це нормально, якщо земля дуже компактна та стійка. Хоча генератори ізольовані від вібрації, не всю вібрацію можна усунути, і, якщо ви не хочете, щоб ваш генератор блукав дорогою, переконайтеся, що він у безпеці!
Генератор потребує багато повітря для дихання, а гаряче повітря знижує його продуктивність. Тому розміщуйте генератор так, щоб у нього було достатньо місця для всмоктування холодного та витяжного повітря. Не розташовуйте генератор на відстані 1 метра від стіни, щоб гаряче повітря не виходило, і чекайте, що він працюватиме та ефективно охолоджуватиметься. Так само не розміщуйте випускний отвір для гарячого повітря або вихлопних газів у місцях, де вони можуть змішатися з холодним повітрям, що подається.
Також будьте обережні, на деяких генераторах акустичних кожухах часто є отвори для впуску повітря з боків генератора, а не тільки з боку панелі управління - не закривайте їх.
Вихлопи гарячі!! Насправді кількасот градусів тепла. Будьте обережні при розміщенні
ені, щоб нічого не підійти надто близько до вихлопної труби і не спалахнути. Дерева, які сьогодні здаються нормальними, можуть стати проблемою, якщо вони виростуть за кілька років.
Кабелі генератора:
Генератор тепер ідеально розташований та має ідеальні розміри, крім палива, що потрібно для його роботи?
По-перше, необхідно визначити розміри та приєднати силові кабелі. Для трифазного генератора у вас буде 3 силові кабелі (L1, L2 і L3), нейтральний кабель і заземлюючий кабель. Більшість установок також потрібний заземлюючий стрижень.
Розрахунок силових кабелів складний і має виконуватися нашими монтажними бригадами або компетентним електриком. Нижче наводиться загальний список номінальних значень струму кабелю, які можна використовувати як посібник при установці. Однак майте на увазі - в залежності від типу кабелю та установки - повітропроводи, заземлення, згруповані, рознесені, защіпні, кабельний лоток, температури навколишнього середовища, робочі температури, алюмінієві провідники, мідні провідники, армовані кабелі, кількість жил - необхідний розмір кабелів може значно відрізнятися від таблиці нижче:
Площа провідника мм2
Максимальний номінальний струм у амперах
Площа провідника мм2
Максимальний номінальний струм у амперах
0,5
0,75
1,0
1,5
2,5
4,0
6,0
10
16
11
14
17
21
30
41
53
75
100
25
35
50
70
95
120
150
185
240
131
162
200
250
305
350
410
460
540
і 1 м працюватиме наступним чином:
85 дБ (A) на відстані 1 м
83 дБ (A) на відстані 3 м
80 дБ (A) на відстані 6 м
77 дБ (A) на відстані 12 м
74 дБ (A) на відстані 24 м
71 дБ (A) на відстані 48 м
Зверніть увагу, що це дуже приблизний посібник, і його не слід використовувати як практичне правило.