Заявка
Контактна інформація:
Корзина
Назва
Ціна
Кіл-сть
Сума
Після заповнення форми з вами зв’яжеться наш менеджер та обговорить всі деталі.
Контактна інформація:
Доставка:

Оплата:

Послуга доступна в нашому магазині за адресою: Україна, м. Київ, вул. Плодова 1.

Промокод:

загальна сума
25253 грн
без скидки: 29620 грн
экономия: 4395 грн

Спасибо за заказ
Rental Power / Статті / Генератор однофазний або трифазний: Який вибрати?

Генератор однофазний або трифазний: Який вибрати?

автор
Фабрикантов Максим
перегляди
7865 переглядів
автор
Фабрикантов Максим
перегляди
7865 переглядів

Генератор однофазний або трифазний

Крім забезпечення відповідності частоти генератора частоті мережі або пристроїв, також повинні виконуватись такі умови:

Вихідна напруга генератора повинна відповідати робочому напрузі мережі або пристроїв, що живляться від генератора.
Не повинно бути різниці фаз між напругою мережі та напругою генератора.
Щоб зрозуміти перетворення трифазного генератора на однофазний і навпаки, давайте спочатку коротко розглянемо внутрішню конфігурацію цих двох типів генераторів.

Однофазні генератори
В однофазному генераторі статор має ряд обмоток, з'єднаних послідовно, щоб сформувати єдиний ланцюг, за яким генерується вихідна напруга.

• Рівна напруга на всіх статорних обмотках у фазі один з одним.

Наприклад, у 4-полюсному генераторі чотири полюси ротора рівномірно розташовані навколо рами статора. У будь-який момент часу кожен полюс ротора знаходиться в тому ж положенні щодо обмоток статора, що будь-який інший полюс ротора. Отже, напруги, індуковані у всіх статорних обмотках, мають однакове значення і амплітуду, а також у кожен момент часу знаходяться у фазі один з одним.

• Послідовне з'єднання статора обмоток

Крім того, оскільки обмотки з'єднані послідовно, напруги, створювані в кожній обмотці, у сумі створюють кінцеву вихідну напругу генератора, яка вчетверо перевищує напругу на кожній з окремих обмоток статора.

Однофазний розподіл електроенергії зазвичай використовується у житлових районах, а також у сільській місцевості, де навантаження невеликі та рідкісні, а вартість створення трифазної розподільної мережі висока.

Трифазні генератори
У трифазному генераторі три однофазні обмотки рознесені таким чином, що між напругами, наведеними в кожній з обмоток статора, існує різниця фаз 120°. Ці три фази незалежні одна від одної.

• Конфігурація "зірка" або "Y"

При з'єднанні зіркою або Y за одним виводом кожної обмотки з'єднується з нейтраллю. Протилежний кінець кожної обмотки, відомий як кінцевий, з'єднаний з лінійним виведенням кожної. Це створює лінійну напругу, що перевищує індивідуальну напругу на кожній обмотці.

Дельта-конфігурація
У дельта-конфігурації початковий кінець однієї фази з'єднаний з кінцевим кінцем сусідньої фази. Це створює лінійну напругу, що дорівнює фазному напрузі. Електроенергетика та комерційні генератори виробляють трифазну енергію.

Фазове перетворення у генераторах:

Зміна конфігурації підключення котушки

Трифазний генератор можна перетворити на однофазний, змінивши з'єднання між його обмотками статора всередині або зовні головки генератора. Наприклад, у разі трифазного генератора, у вас буде 6 висновків. Генератори більшого розміру зазвичай мають 12 висновків від шести котушок, і всі дроти виходять з генератора, що полегшує налаштування генератора різними способами таким чином:

• Послідовне з'єднання котушок перетворює генератор на однофазний.

• Послідовно з'єднавши протилежні котушки, ви можете подвоїти вихідну напругу.

• Паралельне з'єднання подвоїть струм.

Складна частина переналаштування генератора полягає у зіставленні проводів, що виходять із генератора, з котушками, до яких вони підключені. Необхідна наявність документів виробника. В іншому випадку вам потрібно буде вивчити, як ваш генератор в даний час підключений, і працювати у зворотному напрямку.

Однофазні навантаження з центральним відведенням до трифазних генераторів

Трифазний генератор можна як комбінацію трьох однофазних блоків. Однофазні навантаження можуть бути підключені до трифазного генератора одним з наступних способів:

• Підключіть навантаження між фазним проводом та нейтраллю системи. Зазвичай це робиться для малопотужних навантажень.

• Підключіть навантаження до двох струмопровідних дротів у міжфазному з'єднанні. Зазвичай це робиться для потужних навантажень, таких як кондиціонери або обігрівачі, і забезпечує 208 В. Однак це може призвести до зниження продуктивності, оскільки прилади, що вимагають роботи 240 В, будуть працювати при 75% своєї номінальної потужності при 208 В.

Фазові перетворювачі
Поворотний фазовий перетворювач (RPC) може бути підключений безпосередньо до однофазного генератора для створення трифазного джерела живлення. Для цього потрібна проста конфігурація, що складається з двох вхідних з'єднань, відомих як входи холостого ходу однофазного генератора. Напруга створюється на третьому виводі, який не підключений до однофазної мережі. Індукована напруга відрізняється за фазою від напруги на двох інших клемах на 120°.

Приводи з регульованою швидкістю (VSD) / частотно-регульовані приводи (VFD) / інвертори

Вони схожі на поворотні фазові перетворювачі. Комбінація частотно-регульованого приводу з однофазним генератором найбільш ефективна у випадках, коли потрібно менше 20 кінських сил.

Вибір між однофазними та трифазними генераторами

Потужність однофазних генераторів зазвичай обмежується  25 кВА. За більш високих номіналів дешевше отримувати однофазне живлення від трифазного генератора, ніж купувати спеціальні однофазні блоки для більш високих навантажень.

Вибір між однофазним і трифазним виходом залежить виключно від типу програми, що запитується. Однофазні генератори найкраще підходять для однофазного виходу, тоді як трифазний генератор може легко забезпечувати однофазне, так і трифазне живлення. Якщо всі ваші прилади працюють від однофазного джерела живлення, є сенс вибрати однофазний генератор. Якщо вам потрібно керувати приладами, що працюють на різних фазах, найкраще підійде трифазний генератор. Однак важливо враховувати баланс навантаження під час переходу від однофазного генератора до трифазного агрегату.