Заявка
Контактна інформація:
Корзина
Назва
Ціна
Кіл-сть
Сума
Після заповнення форми з вами зв’яжеться наш менеджер та обговорить всі деталі.
Контактна інформація:
Доставка:

Оплата:

Послуга доступна в нашому магазині за адресою: Україна, м. Київ, вул. Плодова 1.

Промокод:

загальна сума
25253 грн
без скидки: 29620 грн
экономия: 4395 грн

Спасибо за заказ
Rental Power / Статті / Який вибрати генератор для будинку

Який вибрати генератор для будинку

Який вибрати генератор для дому — серйозне питання, яке хвилює багатьох мешканців регіонів із регулярними плановими чи аварійними відключеннями електрики

автор
перегляди
4446 переглядів

Який вибрати генератор для дому — серйозне питання, яке хвилює багатьох мешканців регіонів із регулярними плановими чи аварійними відключеннями електрики

автор
перегляди
4446 переглядів

Який вибрати генератор для дому — серйозне питання, яке хвилює багатьох мешканців регіонів із регулярними плановими чи аварійними відключеннями електрики. Виробів з різним дизайном, потужністю, різними функціями, типом палива існує настільки багато, що зробити вибір на користь одного варіанту місцями дуже важко. Компанія RENTAL POWER готова допомогти вам та запропонувати якісне обладнання за найкращою ціною.

Як розрахувати потужність генератора

Правильно розрахувати потужність електричної системи означає захистити свій будинок від перевантаження, а значить від поломки, короткого замикання та наслідків, які можуть бути пов'язані з цим.

З самого початку при виборі пристрою необхідно провести аналіз усіх приладів у будинку. Досить просто написати на папері або в електронному вигляді список усієї побутової техніки з назвами та потужністю в кіловатах, а потім підрахувати ці показники. Вже після цього можна вибрати лише певні пристрої, які будуть використовуватися в першу чергу (холодильник та насос, наприклад) і підрахувати сумарну потужність. Однак це дуже поверховий розрахунок. Для більш точного результату потрібно також додавати запас потужності та коефіцієнти пускових струмів.

Якщо ви не можете це зробити самостійно, можете звернутися до фахівців. Вони не лише розрахують показники, а й допоможуть підібрати модель та тип палива.

Пропонуємо подивитися на таблицю вибору генератора, де вказані потужності генератора, а також зразкові розміри будинку та споживачі, які вони можуть живити. Вона також допоможе вам правильно вибирати потужність пристрою.

Потужність генератора

Розміри будинку та споживачі

До 3 кВт

Підходять для побутових завдань, зокрема освітлення дачі або невеликого будинку. Також можна використовувати як резервне джерело живлення для підтримки роботи холодильника та не надто потужного насоса для води.

До 5 кВт

Використовуються для побутових завдань, але дозволяють увімкнути більше приладів. Дозволяють крім освітлення та холодильника також увімкнути комп'ютер (або телевізор), скористатися електроплитою.

До 7 кВт

Підходить для живлення будинку великих розмірів, який може включати обігрів, бойлер, кондиціонер, насос. Витримує тимчасову роботу додаткових приладів, наприклад пилососів. Також можна використовувати для офісів, невеликих магазинів.

До 10 кВт

Клас професійного обладнання. Використовуються для живлення електроенергією цехів, майстерень, підприємств. Підходять для великої кількості пристроїв, у тому числі холодильників та сигналізації.

Генератор 220, 380 або 220/380

220В, 380В чи комбінований? Ще одне питання, яке хвилює власників приватних будинків, які бажають купити генератор.

Пристрої 220В є однофазними, тобто використовуються для однієї змонтованої лінії споживачів струму. Це стандартна побутова техніка та освітлення. Ідеальний варіант для приватного будинку.

Прилади на 380 є трифазними. Домашнє обладнання, яке потребує такої напруги, зустрічається дуже рідко. Найчастіше вони використовують у промисловості чи будівельних об'єктах.

Генератори на 220/380В можуть створювати змінні струми на 220 та 380В одночасно. Вони також використовуються у професійних цілях для підтримки обладнання, яке працює на високій потужності.

Трифазні та комбіновані генератори можна використовувати для приватних будинків тільки в тому випадку, якщо у вас додатково є гараж та майстерня, які також час від часу потрібно живити електроенергією. При цьому потрібно рівномірно розподіляти навантаження, щоб ваші прилади не вийшли з ладу.

Бензиновий або дизельний для приватного будинку

Вибрати генератор для приватного будинку - це ще завдання. Потрібно враховувати безліч різних нюансів, одним із яких є тип палива. Найчастіше люди зупиняються на бензині та дизелі.

Дизельний генератор відрізняється тим, що може працювати тривалий час без перерв. Це вигідно, якщо ви ведете бізнес вдома або маєте техніку, яку не можна відключати (холодильники, насоси, морозилки, комп'ютери). Також такі вироби мають значно більше ресурсу, можуть виробляти більше електричної енергії, ніж аналогічні вироби. Більшість виробів має низький рівень витрати палива, чим також залучають покупців.

Однак дизельний генератор також має високу вартість і високий рівень шуму. Їх важче запускати взимку. Не варто забувати, що дизельне паливо набагато дорожче за бензин, тому його не завжди вигідно використовувати в домашніх умовах. Найчастіше така продукція використовується для великих підприємств, складів, офісів.

Бензиновий генератор – більш оптимальний варіант для приватного будинку. Вони відрізняються мобільністю, легкістю установки, займають небагато місця. Також такі пристрої працюють досить тихо, а моделі з корпусом, який поглинає звук додатково покращують цю характеристику. Його нескладно заводити у будь-яких температурах, незалежно від типу запуску.

Недоліком бензинової електростанції і те, що вона може борг 

працювати без перерви, це критично важливо для забезпечення її тривалої експлуатації. Також витрата палива досить висока, що не завжди вигідно. Бензиновий генератор мають меншу потужність, ніж дизельні, але для дачі або приватного будинку це і не потрібно.

Вирішити, який пристрій буде оптимальнішим, потрібно тільки вам. Для цього проаналізуйте потреби. Прорахуйте скільки разів на рік відключається електрика, наскільки сильно це впливає на якість життя. Подумайте, чи ви використовуєте додаткові інструменти, наприклад, для ремонту або сільського господарства. Після цього ви зможете вибрати генератор оптимальної потужності та моделі.

Типи запуску генератора

Для багатьох це може бути сюрпризом, але бензогенератор чи дизельний генератор – не єдиний вибір, який потрібно зробити. Перед тим, як купити пристрій, вам також потрібно визначитися з типом запуску, який буде оптимальним саме у вашій ситуації.

Існує 4 типи запуску:

ручний;
електростартер;
автоматичний (не потребує присутності людини);
дистанційним пультом.
Очевидно, що найпоширенішим і найпростішим типом запуску є ручний. Він має на увазі, що потрібно потягнути за трос, щоб запустити двигун за допомогою пускового струму. Такі моделі є досить дешевими, не вимагають тривалого вивчення механізму перед початком роботи. Однак вони вимагають фізичної сили, можуть виникати труднощі під час включення дизельного генератора взимку.

Електростартер найчастіше використовують для приладів високої потужності. У цьому випадку виріб вмикається за допомогою електроенергії, що накопичилася в акумуляторній батареї. Потрібно лише вставити ключ і повернути його за годинниковою стрілкою. Більшість моделей є комбінованими та мають ще й функцію резервного ручного стартера. Такий тип запуску генератора дозволяє увімкнути пристрій навіть без фізичної підготовки, проте батарея може не вчасно розрядитись і ускладнити процедуру.

Запуск за допомогою дистанційного пульта – модернізована версія електростартеру. Купівля такого пристрою буде набагато дорожчою, але ви зможете отримати зручність керування та можливість підібрати режим. При цьому вам доведеться постійно підтримувати заряд батареї і не перевищувати відстань, вказану в інструкції.

Автоматика використовується у приватних будинках дуже рідко. Це дорого і не практично, проте дозволяє включати генератор на великій відстані. Найчастіше такою функцією користуються великих підприємствах чи складах.

Рекомендуємо підібрати генератор із зручним типом запуску, щоб потім не виникало проблем із експлуатацією.

Чи можна встановити на вулиці

Перед тим, як вибрати генератор, потрібно визначитися з місцем, де він розміщуватиметься. Так, можна підключати прилад на вулиці. Навіть потрібно, щоби повністю гарантувати безпеку мешканцям будинку. При цьому слід пам'ятати кілька нюансів.

Встановлюйте пристрій у єврокожусі або спеціальному контейнері, щоб отримати низький рівень шуму та захистити генератор від попадання дощу, комах, пилу.

Також потрібно продумати вентиляцію, подачу повітря та вихлопну систему, щоб зробити експлуатацію ще більш ефективною та безпечною.

Дизельні генератори для основного (автономного) та резервного електропостачання – у чому відмінність?

Як правило, бензиновий генератор використовується тільки як резервне джерело живлення, так як його потрібно частіше заправляти, і він має меншу потужність. Дизельний генератор можна застосовувати навіть як основне електропостачання.

Така модель спочатку сильно відрізнятиметься від інших своєю потужністю, класом регулювання, накиданням навантаження за один крок, температурним режимом роботи. Потужність пристрою може досягати від 400 кВА до 3300 кВА. До нього також підключають кілька резервних генераторів потужністю приблизно 5 МВт. При використанні приладу на постійній основі потрібно дотримуватись температурного режиму роботи, комплектуючи систему додатковими радіаторами охолодження.

Це складна конструкція, яка використовується для великих сервісних центрів зберігання даних, офісів та підприємств, тому вона не підходить для приватного будинку.

Питання відповідь

Який генератор для приватного будинку?

Вибирайте генератор для приватного будинку або котеджу, виходячи з техніки, яку важливо використовувати під час аварійного або планового вимкнення світла. Найбільш популярними резервними джерелами електрики є пристрої бензинового типу.

Вибирайте інверторні моделі, які допоможуть захиститися від перепадів напруги.

Який потужності має бути генератор для приватного будинку?

Потужність розраховується після аналізу показників побутової техніки. Найчастіше для приватного будинку підходить продукція потужністю 3 кВт – 5 кВт. У деяких випадках, коли потрібно користуватися холодильником, насосом (бойлером), побутовою технікою одночасно, може виникнути потреба у пристрої потужністю 7 кВт.

Що можна підключити до генератора потужністю 1 кВт?

Бензиновий генератор потужністю 1 кВт може бути спокійно 

про витримати роботу холодильника та освітлення. Можна також підключити телевізор. Краще не використовувати додаткову домашню техніку, тому що навантаження може стати надто високим.

Що можна підключити до генератора 3 кВт?

Пристрій 3 кВт підходить для живлення кількох електроприладів на постійній основі. Наприклад, його буде достатньо для одночасної роботи освітлення, холодильника, телевізора, насоса і навіть для електрочайника або нетривалого готування на електроплиті.

Популярні питання

Який генератор обрати для приватного будинку?
Вибирайте генератор для приватного будинку або котеджу, виходячи з техніки, яку важливо використовувати під час аварійного або планового відключення електрики. Найбільш популярними резервними джерелами електричної енергії є п
Яка потужність повинна бути генератором для приватного будинку?
Потужність розраховується після аналізу показників будівельної техніки. Найчастіше для приватного будинку підходить продукція потужністю 3 кВт – 5 кВт. У деяких випадках, коли потрібно користуватися холодильником, насосом (б
Що можна підключити до генератора потужністю 1 кВт?
Бензиновий генератор потужністю 1 кВт може спокійно витримати роботу холодильника та освітлення. Також можна підключити телевізор. Краще не використовувати додаткову домашню техніку, оскільки навантаження може стати занадто високим.
Що можна підключити до генератора 3 кВт?
Устройство на 3 кВт достатньо для постійного живлення декількох електроприладів. Наприклад, воно достатньо для одночасної роботи освітлення, холодильника, телевізора, насосу та навіть для електрочайника або короткого гарячого приготуван